Wycieczka w góry – czy warto?

Bardzo modne stały się teraz wycieczki zagraniczne, do tak zwanych ciepł\ych krajów. W tej dziedzinie króluje Egipt, Chorwacja, Turcja czy Grecja. Wielu z nas uwielbia morze i z tego powodu decyduje się na wczasy za granicą. A co jeśli do dyspozycji mamy tylko kilka dni? Z całą pewnością nie zdążymy pojechać zagranicę by móc wylegiwać się na słonecznej plaży. Jakie stoją przed nami alternatywy? Możemy pojechać nad polskie morze, spokojne mazury pełne jezior bądź wybrać się na wycieczkę w góry.

 

gory

 

Górskim szlakiem

 

Pomysł na weekend w górach podoba się wielu z was. Dlaczego warto wybrać się akurat tam? Fenomen gór polega przede wszystkim na tym, że jest tam co robić i w zimie i w lecie. W zimie możemy uprawiać najrozmaitsze sporty takie jak jazda na nartach czy na desce snowboardowej, a latem cieszyć się wspaniałymi widokami, oraz chodzić po górskich szlakach. Góry mają nam wiele do zaoferowania, nawet jeśli mamy tylko kilka dni do dyspozycji. Taki krótki weekend w górach może być bogaty w wiele różnych atrakcji. Sami możemy zaplanować sobie wycieczki po górach, możemy zwiedzać zabytkowe miejsca oraz zamki. Dobrą wiadomością dla tych, którzy lubią pływać jest to, że w górach nie brakuje jezior z plażami oraz basenów kąpielowych.

 

Cena nie adekwatna do jakości

 

Cena za weekend w górach wraz z wyżywieniem jest nawet dwa razy niższa niż nad morzem. Jednak śmiało można powiedzieć, że powinno być na odwrót. Góry mogą pochwalić się o wiele lepszymi atrakcjami turystycznymi oraz wspanialszym krajobrazem. Jednak planując weekend w górach, powinniśmy wcześniej zadbać o odpowiedni nocleg, najlepiej niedaleko centrum. Wiele różnych ofert znajdziemy w internecie. Noclegi z wyżywieniem czy bez, z widokiem na jezioro bądź na góry. Możemy zatrzymać się w luksusowym hotelu bądź wynająć kwaterę prywatną. Wszystko zależy od nas samych, jednak na jaką opcję się nie zdecydujemy możemy być pewni, że taka wycieczka zapadnia nam głęboko w pamięci. Jeśli masz do dyspozycji kilka wolnych dni zastanów się nad wyjazdem w góry.