Odpowiednie meble dla dzieci – czyli jakie?

 Dla niektórych nie ma znaczącej różnicy pomiędzy zwykłymi meblami a tymi produkowanymi z zmyślą o dzieciach. Otóż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że różnią się tylko kolorem, ale w rzeczywistości, odpowiednie meble dla dzieci są całkiem inne niż te projektowane z myślą o dorosłych. Na co zatem powinniśmy zwracać uwagę podczas poszukiwań odpowiednich mebli dla naszej pociechy?

meble-dla-dzieci

Bezpieczeństwo

Bardzo ważną sprawą jest zadbanie o bezpieczeństwo naszego malucha. Dlatego też meble dla dzieci pozbawione są ostrych wykończeń oraz szuflad, które nie mają żadnych blokad. Odpowiednie meble dla dzieci nie są też zbyt wysokie. Skonstruowane są w taki sposób, aby można było z nich bezpiecznie korzystać. W przypadku mebli dziecięcych, ogromna rolę odegrają nawet takie szczegóły jak obecność szklanych półek cz kształt klamek. Szklane elementy nie powinny znajdować się w takich meblach. Klamki natomiast, powinny być skonstruowane w sposób aby dziecko nie wbiło sobie jej w trakcie zabawy.

Estetyka

Meble dla dzieci dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz rozmaitych kształtach. Niektóre kształtem oraz kolorami przypominają ulubione postacie z bajek. Zanim dokonamy wyboru, powinniśmy się dokładnie rozeznać w upodobaniach dziecka. Ono w tej kwestii ma decydujące zdanie. Jednak powinniśmy się liczyć także z ceną mebli Otóż im bardziej wymyślne i kolorowe, tym nie oszukujmy się – droższe. Znalezienie kompromisu pomiędzy funkcjonalnością, estetyką oraz dobra ceną mebli będzie nie lada wyzwaniem.

Funkcjonalność pomieszczenia

Dobrze umeblowany pokój dla dziecka jest nie tylko funkcjonalny ale też bezpieczny. Kupując meble dla dzieci powinniśmy pamiętać o tym iż nie są one najważniejsze w pokoju malucha. Ważne jest także zostawienie dostatecznej ilości miejsca na zabawę. Ilość szafek powinna być zatem ściśle uwarunkowana od wielkości pokoju. W tym wypadku, powodzeniem cieszą się meble modułowe. Możemy kupować dowolne elementy oraz układać w pokoju według uznania. Jeśli żywo zaangażujemy się w wybór odpowiednich mebli, z całą pewnością okażą się one trafionym wyborem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *